Pilaster D1515 MARDOM

Značka: MARDOM DECOR
82,98 € / ks 69,15 € bez DPH
doba dodania: 3-5 dní

Pilaster MARDOM

Detailné informácie

Podrobný popis

Pilaster D1515 MARDOM

Pilastre Mardom Decor sú vyrobené z polyuretánovej peny s vysokou hustotou z ľahkého, ale veľmi odolného materiálu.

Mardom Decor ponúka široký sortiment výrobkov vhodných pre mnoho architektonických štýlov, čím sa hodia do moderných, ale aj historických interiérov. 

Výhody tejto štukatérie predovšetkým sú; jednoduchá inštalácia, trvanlivosť a odolnosť voči poškodeniu.

Lišty sú opatrené náterom bielej farby, môžete na nich maľovať rôznymi farbami, ktoré neobsahujú rozpúšťadlá.
Povrchová úprava: hladká s priľnavou farbou, saténová matná štruktúra, pripravená na maľovanie.
Vlastnosti: ľahké, tvrdé, odolné voči vode a vlhkosti, odolné voči umývaniu, nehorľavé a netoxické.

Rozmer: 200 x 19,7 x 2 cm
Materiál: Profoam (polyuretán)
Farba: biela
Cena je za 1 kus

Montáž:
Výrobky Mardom Decor je možné pripojiť k prakticky akémukoľvek povrchu. Povrch musí byť hladký, čistý, suchý a pevný, bez škvŕn od mastnoty, oleja a ďalších nečistôt. Staré tapety a nestabilné omietky by mali byť odstránené.

Montáž sa vykonáva v suchom prostredí, preto sa neodporúča montáž skoro po namaľovaní prietoru, vtedy zvyknú byť izby vlhké.  Príliš veľa vlhkosti môže spôsobiť rozmerové zmeny v prípade polyuretánových výrobkov.Tiež sa vyhnite veľkým teplotným rozdielom medzi miestom skladovania a miestom montáže. Optimálna teplota je izbová teplota. 
Na hrany lišty (pozdĺž), ktoré budú pritisnuté k stene nanesieme lepidlo Mardom Fix Pro a silno pritlačíme k stene. Prebytočné lepidlo, ktoré bude vytlačené spod lišty, utrieme navlhčenou hubkou alebo handričkou. Pri montáži poslednej lišty; natrieme ju tiež z oboch koncových strán a vložíme medzi posledné lišty, tak aby boli napevno a neostala medzi nimi veľká medzera. Prebytok lepidla opäť utrieme handričkou alebo hubkou.
Pri lepení flexibilných líšt (ohybných) používame lepidlo Mardom Decor Fix Extra. Lišty je po vyschnutí lepidla (min. 24hod) možné premaľovať  farbou, najlepšie vyššej kvality bez obsahu rozpúšťadiel.

Upozornenie: Tak ako pred montážou, aj počas nej nevystavujte lišty vlhkosti. Ak sa na nej objaví nejaké znečistenie, očitite navlhčenou hubkou, alebo pretrite jemne brúsnym papierom. Rezať pred maľovaním. 
Používajte len lepidlá Mardom Decor. Na spoje medzi lištami sa používa lepidlo Mardom Fix Extra. Pri lepešní ťažkých líšt, alebo pre urýchlenú montáž, lepidlo Mardom MAX.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: