Hlavica BZ 01

68,51 € / ks 57,09 € bez DPH
na objednávku: 14 dní
Hlavica a zároveň pätica k stĺpu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fasádne profily sú vyrezávané z polystyrénových blokov a poťahované tvrdenou hmotou, ktorá zabezpečuje odolnosť voči nárazom, času i poveternostným vplyvom vonkajšieho prostredia. Naša dekoratívna fasádna štukatéria je vyrábaná poťahovanou metódou, ktorá zaručuje ostré hrany a hladký povrch. Tak je táto štukatéria inštalovaná na fasádu výraznejšia a hladkosť povrchu uľahčuje manipuláciu a znižuje dobu inštalácie.

Možnosť výroby atypických profilov a tvarov podľa priania na objednávku (aj iba z čistého EPS).Rozmer: 39,0 x 21,0 x 28,0 cm
Cena je za 1 hlavicu, skladá sa z 2 polovíc. 


 

Montáž:
Fasádne profily možno ľahko a presne rezať. Tieto profily umožňujú použitie bežných nástrojov (pílka na železo, nôž na minerálnu vlnu), ktorými sú rezané pod požadovaným uhlom.
Lepenie - profily lepíme na suché miesta, zbavené mastnoty a prachu, pomocou bežne dostupných armovacích lepidiel.
Počas inštalácie by mala byť teplota v rozmedzí + 5° C do + 30° C.
Podkladom môžu byť buď omietnuté steny bez izolácie, alebo steny s izoláciou ukončené omietkou.
Lepidlo sa nanáša pomocou ozubenej stierky na profil aj stenu, pričom ho následne pritlačíme, aby sa vytlačilo prebytočné lepidlo.
Spájanie - fasádne profily spájame navzájom PU lepidlom na polystyrén, napr. Soudabond Easy. Spojenia s ostatnými stavebnými prvkami, ako sú parapety, plechy a drevo vypĺňame vonkajším akrylovým tmelom.
Miesta spojov profilov sa vyplňujú tmelom na fasádne profily SP300, po zaschnutí začistiť brúsnym papierom.
Ukončenie - po uschnutí lepidla a škárovacieho tmelu, profily môžeme impregnovať a natrieť valčekom, alebo štetcom fasádnou farbou, ideálne elastickou, napr. JOLTEXANE LISSE MAT.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: